« Tilbage

Klassisk og charmerende sommerhus med brændeovn

Katalognr.: G5420

Anker Eskildsens Vej 60, Nr. Lyngvig

Dette charmerende sommerhus ligger på en dejlig og ugeneret grund i Nr. Lyngvig. Feriehuset på Anker Eskildsens Vej 60 er en ægte perle af et sommerhus, der med sin brændeovn inviterer til en hyggelig ferie. Det rummer plads til op til 5 personer, og er derfor perfekt for både familien eller parret, der trænger til en dejlig sommerhusferie i rolige omgivelser.

Charmerende indretning med brændeovn

Når I træder ind i sommerhuset på Anker Eskildsens Vej 60, bliver I mødt af en charmerende indretning, der virkelig emmer af ægte sommerhusstemning. Gennem hele feriehuset bliver I mødt af lyse, komfortable møbler, der skaber en skøn atmosfære ? og lysindfaldet sætter prikken over i?et.

I sommerhuset er der 3 skønne soveværelser. I forlængelse af et af soveværelserne er der en dejlig udestue, hvorfra I har udgang til terrassen og en fantastisk udsigt over Nr. Lyngvigs rolige landskab. Udestuen er det perfekte sted at nyde dagens måltider på de dage, hvor vejret viser sig fra sin knap så pæne side.

Til de hyggelige feriestunder er alrummet det oplagte sted. Med åben forbindelse mellem køkken og stue kan I nyde hinandens selskab, selvom nogle står i køkkenet og andre slapper af i stuen. Brændeovnen understreger sommerhushyggen og fuldender den dejlige stemning.

Stor afskærmet terrasse ? stor plænegrund med trampolin og gynger

Fra stuen kan I træde ud på den store afskærmede terrasse, hvor det er oplagt at tilbringe de varme feriedage. Nyd solens varme, fuglenes kvidren, børnenes grin og de rolige omgivelser i de komfortable liggestole og havemøbler, der står til jeres rådighed.

Til sommerhuset hører en stor plænegrund, hvor der er lagt op til mange gode timer med sjov og leg for både store og små. Både trampolin og gyngestativ vil helt sikkert vække stor glæde hos børnene. Mens de brænder energi af i haven, kan I gøre klar til aftenens middag på grillen.

God beliggenhed tæt på hav og fjord

Med ferieadresse på Anker Eskildsens Vej 60 bor I tæt på både hav og fjord. Ca. 1,5 kilometer fra sommerhuset ligger de hvide sandstrande og de friske blå bølger; Vesterhavet, der bare skal besøges, når I holder ferie i Nr Lyngvig. Også Ringkøbing Fjord er værd at besøge, og ligger heller ikke langt fra sommerhuset.

Fra sommerhuset har I kort afstand til den hyggelige fiskerby Hvide Sande. En by, der er fuld af liv og god stemning. Hvide Sande har masser af hyggelige butikker, flere gode indkøbsmuligheder og lækre spisesteder.

Faciliteter

  5 Antal personer
   Husdyr ikke tilladt
  3800 m Afstand til indløb
  1450 m Afstand til strand
Opvaske-maskine
Ikke-ryger

Øvrige faciliteter

Om huset

  Grundareal: 1200 m²
  Husareal: 82 m²
  Byggeår: 1986
  Renoveret: 1995
  Indkøb: 3800 m
  Hav: 1450 m
  Havudsigt
  Personer: 5
  Soveværelser: 3
  Enkeltsenge: 2
  Dobbeltsenge: 2
  Brændeovn
  Vaskemaskine
  Opvaske-maskine

Rum

Køkken:
  Køleskab
  Ovn
  Mikroovn

Badeværelse:
  Badeværelser: 1

Underholdning

  Internet
  DVD-afspiller

Udendørs

  Liggestole
  Grill

Betingelser

På ankomstdagen kan nøglen hentes på vores kontor senest kl. 15. Ofte er husene tidligere klar til indflytning, kom gerne ind og spørg om jeres hus er klar. Afrejsetidspunktet er senest kl. 10 eller kl. 9, hvis der er booket slutrengøring.

Beliggenhed

Book huset
Ugekalender 2025
46
47
48
49
50
51
52

Varighed

Valgte periode: Uge
-
Pris: Book dette hus »
Kontakt  Ring mig op

Lignende huse

Tingodden 505
Årgab
Pris fra 4.007 DKK
Se mere
Langsand 114 St.
Hvide Sande
Pris fra 4.497 DKK
Se mere
Grønsletten 8
Bjerregård
Pris fra 5.507 DKK
Se mere
Laust Diges Vej 47
Haurvig
Pris fra 4.947 DKK
Se mere