« Tilbage

Hyggeligt sommerhus med panoramaudsigt over Nissum Fjord

Katalognr.: LL1344

Hagevej 194, Fjand

 På Hagevej 194 i Fjand finder I dette charmerende sommerhus til 5 personer med brændeovn og en fantastisk panoramaudsigt over Nissum Fjord. Her bor I tæt på både fjord og Vesterhavet, omgivet af smuk natur, fred og ro. Perfekt til en afslappende ferie med familien ? og op til 2 hunde er også velkomne!

Hyggelig indretning i 2 plan med brændeovn

Sommerhuset på Hagevej 194 i Fjand byder på en hyggelig indretning i 2 plan, som I straks vil føle jer hjemme i, så snart I ankommer.

I stueetagen venter jer det hyggelige alrum, hvor køkken, stue og spiseplads ligger i åben forbindelse. Her vil I uden tvivl tilbringe mange hyggelige stunder med lyden af brændeovnens knitrende flammer i baggrunden. Stueetagen byder desuden på et soveværelse med dobbeltseng samt sommerhusets store badeværelse.

De resterende 2 soveværelser finder I på sommerhusets førstesal. Det ene af disse soveværelser er indrettet med en dobbeltseng, og det andet er indrettet med 1 enkeltseng. På førstesalen har I desuden en hyggelig tv-stue, hvorfra der også er en fantastisk udsigt over Nissum Fjord. Derudover er der også et gæstetoilet på førstesalen.

I sommerhuset er der også gode praktiske faciliteter. Her er der både opvaskemaskine, vaskemaskine og tørretumbler, der hjælper jer med at klare det praktiske husarbejde i løbet af ferien.

Skønne terrasser på Hagevej 194 med udsigt over Nissum Fjord

Sommerhuset har flere skønne terrasser, hvor I kan sætte jer ud og nyde de solrige dage på alle tidspunkter af dagen. Her står der både havemøbler og liggestole klar til jer, som I kan læne jer godt tilbage i, mens I bare nyder ferien, udsigten og afslapningen.

På terrassen har I desuden en grill til rådighed, så I på de lune ferieaftener kan tilberede saftige bøffer eller god fisk, som I kan nyde med et glas vin til. For de, der gerne vil fange fisk, er der sørget for en fiskerenseplads, hvor selvfangede fisk kan renses og senere tilberedes på grillen.   

Oplev det smukke Vesterhav

I løbet af jeres ferie i sommerhuset på Hagevej 194 i Fjand er der mulighed for at opleve det smukke Vesterhav. Hele året rundt er det værd at tage ud at opleve de brusende, blå bølger og brede sandstrande, der fortsætter så langt, øjet rækker. Så uanset hvornår på året, I er i sommerhus, bør I altså tage en tur til Vesterhavet.

I cykelafstand fra huset ligger Thorsminde, hvor i kan opleve det hyggelige havnemiljø, spise en god is, surfe, fiske og meget mere. 

Faciliteter

  5 Antal personer
   Husdyr ikke tilladt
  5000 m Afstand til indløb
  1400 m Afstand til strand
Opvaske-maskine
Ikke-ryger

Øvrige faciliteter

Om huset

  Grundareal: 1122 m²
  Husareal: 126 m²
  Byggeår: 1978
  Renoveret: 2000
  Indkøb: 5000 m
  Hav: 1400 m
  Havudsigt
  Personer: 5
  Soveværelser: 3
  Enkeltsenge: 1
  Dobbeltsenge: 2
  Brændeovn
  Vaskemaskine
  Opvaske-maskine
  Tørretumbler

Rum

Køkken:
  Køleskab
  Ovn
  Mikroovn

Badeværelse:
  Badeværelser: 1
  Toiletter: 1

Underholdning

  Internet
  Radio
  Tyske TV kanaler

Udendørs

  Liggestole
  Grill

Betingelser

På ankomstdagen kan nøglen hentes på vores kontor senest kl. 15. Ofte er husene tidligere klar til indflytning, kom gerne ind og spørg om jeres hus er klar. Afrejsetidspunktet er senest kl. 10 eller kl. 9, hvis der er booket slutrengøring.

Beliggenhed

Book huset
Ugekalender 2025
21
DKK
4.437
22
23
24
25
26
27
28
29
DKK
9.147
30
DKK
9.147
31
32
33
34
DKK
8.717
35
36
37
38
39
DKK
4.337
40
DKK
4.337
41
DKK
4.437
42
DKK
5.047
43
DKK
5.657
44
DKK
5.047
45
DKK
4.097
46
DKK
4.097
47
DKK
4.097
48
DKK
4.097
49
DKK
4.097
50
DKK
4.097
51
DKK
4.097
52

Varighed

Valgte periode: Uge
-
Pris: Book dette hus »
Kontakt  Ring mig op

Lignende huse

Bækbyvej 64
Husby
Pris fra 8.465 DKK
Se mere
Øvej 22
Vester Husby
Pris fra 8.417 DKK
Se mere
Græmvej 29
Vester Husby
Pris fra 8.027 DKK
Se mere
Tyttebærvej 13
Vedersø Klit
Pris fra 8.677 DKK
Se mere