« Tilbage

Strandnært feriehus med anneks og vildmarksbad

Katalognr.: E4705

Karen Brands Vej 116, Årgab

Et skønt feriehus til 8 personer på Karen Brands Vej 116, som er renoveret i 2020. Sommerhuset har en fantastisk beliggenhed kun 250 fra stranden. Her er plads til hele familien og i tilbygningen er der et ekstra værelse, badeværelse med sauna samt et fint grovkøkken med rindende vand ? perfekt til lystfiskeren. Som et ekstra plus er der et vildmarksbad på den vestvendte terrasse.

Familievenligt sommerhus med faciliteter til børnene

Sommerhuset er særdeles velholdt og indeholder et lyst rum med loft til kip. Stuen er i direkte forbindelse med køkkenet, så der kan kommunikeres fra sofaen til familiens kok, når der skal tilberedes et lækkert aftensmåltid. I stuen er der en brændeovn, som giver varme efter en god gåtur. I kan også bruge den energibesparende varmepumpe til at holde temperaturen behagelig.

I sommerhuset er der 3 værelser, som er indrettet med dobbeltseng på det ene og enkeltsenge på de andre værelser. Det sidste værelse finder I i annekset, hvor der også er et ekstra badeværelse. I alt er der plads til 8 feriegæster og 1 hund.

I sommerhusets anneks kan familiens lystfiskere klargøre dagens fangst, hvor der også er en ekstra fryser til fangsten. Saunaen kan nydes på de køligere dage efter en spadseretur langs havet . Her er også vaskemaskine samt tørretumbler, så I kan vaske tøj i løbet af jeres ferie.

Dejlig beliggenhed i Årgab

Sommerhuset ligger kun 250 meter fra stranden, hvor der kan bygges sandslotte, samles muslinger eller I kan gå en tur med hunden. På en varm sommerdag kan I også dyppe fødderne i Vesterhavet. Det skønne sommerhus ligger på en naturgrund, hvor I efter en lang dag ved stranden kan slutte dagen med en tur i det varme vildmarksbad.

Sommerhuset har en dejlig lukket og overdækket træterrasse, hvor hunden kan boltre sig uden at være i snor.

Feriehuset ligger lige udenfor Hvide Sande, hvor der er gode indkøbsmuligheder og lækre restauranter til de dage, hvor familien skal ud og spise og nyde den maritime stemning. Hvis havet er for koldt, findes der i Hvide Sande en god svømmehal, hvor der både er noget for store og små.

Faciliteter

  8 Antal personer
  1 Husdyr tilladt
  2000 m Afstand til indløb
  250 m Afstand til strand
Sauna
Opvaske-maskine
Ikke-ryger

Øvrige faciliteter

Om huset

  Grundareal: 1550 m²
  Husareal: 101 m²
  Byggeår: 1985
  Renoveret: 2020
  Indkøb: 2000 m
  Hav: 250 m
  Personer: 8
  Soveværelser: 4
  Enkeltsenge: 4
  Dobbeltsenge: 2
  Børnestole: 1
  Børnesenge: 1
  Dyr
  Brændeovn
  Vaskemaskine
  Opvaske-maskine
  Tørretumbler

Rum

Køkken:
  Køleskab
  Ovn
  Mikroovn

Badeværelse:
  Badeværelser: 2
  Sauna

Underholdning

  CD-afspiller
  DVD-afspiller
  Radio
  Tyske TV kanaler

Udendørs

  Liggestole
  Grill

Betingelser

På ankomstdagen kan nøglen hentes på vores kontor senest kl. 15. Ofte er husene tidligere klar til indflytning, kom gerne ind og spørg om jeres hus er klar. Afrejsetidspunktet er senest kl. 10 eller kl. 9, hvis der er booket slutrengøring.

Beliggenhed

Book huset
Ugekalender 2025
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
DKK
3.717
49
50
51
DKK
3.717
52

Varighed

Valgte periode: Uge
-
Pris: Book dette hus »
Kontakt  Ring mig op

Lignende huse

Bjerregårdsvej 6
Bjerregård
Pris fra 7.943 DKK
Se mere
Tingodden 299C
Årgab
Pris fra 6.837 DKK
Se mere
Humlegårdsvej 4G
Bjerregård
Pris fra 7.767 DKK
Se mere
Bilbergsvej 87
Bjerregård
Pris fra 6.817 DKK
Se mere