« Tilbage

Gunstigt beliggende sommerhus med fredagsankomst

Katalognr.: E4900

Tingodden 245, Årgab

Skønt, flot og højtbeliggende sommerhus ved 1. klitrække i Årgab. Beliggenheden giver en helt unik mulighed for at bo helt tæt på Vesterhavet, og samtidig tæt på Ringkøbing Fjord. Og der er en enestående udsigt over det smukke landskab fra næsten alle rum, som helt sikkert skal opleves.

Smuk beliggenhed

Dette sommerhus har en helt enestående beliggenhed i Årgab, som er en særdeles eftertragtet feriedestination, da man har Vesterhavet lige på den anden side af klitterne, og den smukke Ringkøbing Fjord ikke langt derfra.

Så ikke alene giver beliggenheden muligheder for at komme ud i den friske luft og nyde naturen. Den giver også en fremragende udsigt over klitlandskabet fra alle husets rum. Og de skønne afskærmede terrasser omkring huset er helt ideele til solrige dage og hyggelige grillaftener i det fri.

Så uanset vind og vejr kan man sætte sig godt til rette og nyde det særprægede vestjyske landskab.

Gunstigt sommerhus

Det er ikke kun sommerhusets beliggenhed, der er fordelagtig. Indretningen er også yderst gunstig med fokus på hygge og samvær, da køkken, stue og spisestue står i åben forbindelse med hinanden. Og her giver det store vinduesparti masser af lys og en flot udsigt.

Huset er nyere, og rummer gode moderne faciliteter såsom spabad og trådløst internet, som lige sætter prikken over i?et under en dejlig ferie.

Udlejning fra fredag til fredag

Sommerhuset har skiftedag om fredagen, så hav kuffertene pakket og kør afsted, så snart fyraftensklokkerne ringer. På den måde undgås den travle trakfik, som ellers kan opleves ved ankomst, og familien kan i stedet starte ferien ved et dejligt morgenbord.

Medbring hunden

I dette sommerhus er det også tilladt at medbringe op til to hunde, så hele familien kan være samlet. Og har man børn og hund med, er dette område helt fantastisk, da er er plads til tumlen og leg ude i den fri natur og friske luft.

Faciliteter

  5 Antal personer
  1 Husdyr tilladt
  5000 m Afstand til indløb
  50 m Afstand til strand
Sauna
Opvaske-maskine
Ikke-ryger

Øvrige faciliteter

Om huset

  Grundareal: 11924 m²
  Husareal: 82 m²
  Byggeår: 2004
  Indkøb: 5000 m
  Hav: 50 m
  Havudsigt
  Personer: 5
  Soveværelser: 2
  Enkeltsenge: 1
  Dobbeltsenge: 1
  Køjesenge: 1
  Dyr
  Brændeovn
  Vaskemaskine
  Opvaske-maskine
  Tørretumbler

Rum

Køkken:
  Køleskab
  Ovn

Badeværelse:
  Badeværelser: 1
  Sauna

Underholdning

  Internet
  CD-afspiller
  DVD-afspiller
  Radio
  Tyske TV kanaler

Udendørs

  Liggestole
  Grill

Betingelser

På ankomstdagen kan nøglen hentes på vores kontor senest kl. 15. Ofte er husene tidligere klar til indflytning, kom gerne ind og spørg om jeres hus er klar. Afrejsetidspunktet er senest kl. 10 eller kl. 9, hvis der er booket slutrengøring.

Beliggenhed

Book huset
Ugekalender 2025
52
DKK
9.807

Varighed

Valgte periode: Uge
-
Pris: Book dette hus »
Kontakt  Ring mig op

Lignende huse

Stormgade 26
Hvide Sande
Pris fra 5.673 DKK
Se mere
Skodbjergevej 24 B
Skodbjerge
Pris fra 6.063 DKK
Se mere
Bilbergsvej 6 A
Bjerregård
Pris fra 5.753 DKK
Se mere
Mettes Bjerg 12
Årgab
Pris fra 5.143 DKK
Se mere