Mærk og hør Vesterhavet hver dag. Et dejligt og rummeligt sommerhus til 6 personer med en fantastisk beliggenhed tæt på stranden, der ligger 50 meter herfra. På badeværelset er der plads til afslapning i spa og sauna. Udendørs finder I en stor lukket terrasse med masser af gode lækroge.
Sommerhuset er indbydende, lyst og venligt indrettet. Et funktionelt og praktisk indrettet køkken er åbent ind til den elegante spiseafdeling og den hyggelige og lyse opholdsafdeling. Det brede vinduesparti giver et smukt lysindfald og udsigt ud i naturen og klitterne. Hyg dig i en god lænestol med en god bog og en kop kaffe, imens ilden fra brændeovnen giver varme og hygge til hele rummet og bidrager til den afslappede feriestemning. Badeværelset med spa og sauna giver rig mulighed for afslapning og velvære. Der er 3 gode, lyse soveværelser med komfortable dobbeltsenge, hvor I kan hvile rigtig godt ud i den friske vesterhavsluft.
Feriehuset er udstyret med moderne faciliteter, som vaskemaskine, tørretumbler og energibesparende varmepumpe.
Den enestående beliggenhed meget tæt på klitterne i den storslåede vestjyske natur på Holmsland Klit, nær fiskerbyen Hvide Sande og Nymindegab, gør dette sommerhus til noget helt særligt. På den store velmøblerede og afskærmede terrasse kan man hele tiden høre bølgerne og mærke den salte luft fra det imponerende Vesterhav. Samtidig finder man her på terrassen altid en lækrog, hvor man kan nyde solen og naturen.
Tilbuddene om aktiviteter og oplevelser i området er talrige og frister til udflugter, når der kræves lidt afveksling fra afslapningen. Er I til vandsport, er der tilbud om kano, lystfiskeri, surfing, kitesurfing, paddle og naturligvis en dukkert i Vesterhavet. Cykel- og gåture er også populære med god støtte fra det omfattende stisystem. En længere udflugt kan løbe rundt om Ringkøbing Fjord, enten på cykel eller i bil. Her er charmerende byer og landsbyer at besøge og en varieret og smuk natur hele vejen.