« Tilbage

10-personers sommerhus med spa, sauna og PlayStation

Katalognr.: 60388

Peter Malersvej 32, Blåvand

På adressen Peter Malersvej 32 i Blåvand finder I dette skønne sommerhus med plads til 10 personer. Derudover er det også tilladt at medbringe op til 2 hunde, så hele familien kan være samlet. Sommerhuset har 2 badeværelser og er derfor ideelt, hvis I er 2 familier, som har valgt at tage på ferie sammen.

Ydermere indbyder sommerhuset til lidt ekstra velvære i form af både spa og sauna, og der er også en ladestander til jeres elbil (husk kabel/adapter).

Bemærk, at der fra sæsonen 2026 også vil være en udendørsspa og udebruser til rådighed ved huset. Desuden vil der blive opført en pergola i haven. 

Feriehygge, brændeovn og PlayStation

Sommerhuset emmer af feriehygge, og I vil føle jer velkommen, så snart I træder inden for døren. De lyse omgivelser og den hyggelige atmosfære skaber den perfekte ramme om jeres ferie. I stuen kan I alle samles og se en god film på fladskærms-tv?et, hvor brændeovnen hæver hyggen til det næste niveau. I kan også tænde for sommerhusets PlayStation eller tage et spil pool/billard eller bordtennis.

Peter Malersvej 32 ? med spa og sauna

Sommerhuset har hele 2 badeværelser, hvor begge er med gulvvarme. Derudover indbyder dette sommerhus til ekstra velvære i form af både spa og sauna. Her kan I nyde de masserende bobler fra spabadet eller den afslappende varme fra saunaen. Det kalder vi ferie, og vi lover næsten med garanti, at jeres batterier vil blive ladt op.

Stor terrasse, sandkasse og gynge

Sommerhuset har i 2025 fået en ny, stor terrasse og et ude-anlæg, hvor I kan nyde sommerdagene. Hiv liggestole og havemøbler frem, og læn jer tilbage, imens I ser på børnene, som leger i haven. Her er der både strandvolley og legestativ med gynge og rutschebane, som helt sikkert vil glæde både børn og voksne. I kan også tænde op for gasgrillen, som er varm på ingen tid, når den hurtige sult melder sig.

Har du lyst til at opleve lokale seværdigheder, er Blåvand Zoo, bunkermuseet Tirpitz og Blåvandshuk Fyr altid et besøg værd ? nyd den smukkeste udsigt over det blå, blå vand fra det gamle, historiske fyrtårn.

 

 

Faciliteter

  10 Antal personer
  1 Husdyr tilladt
  950 m Afstand til indløb
  850 m Afstand til strand
Sauna
Opvaske-maskine
Ikke-ryger

Øvrige faciliteter

Om huset

  Grundareal: 1502 m²
  Husareal: 176 m²
  Byggeår: 2015
  Indkøb: 950 m
  Hav: 850 m
  Personer: 10
  Soveværelser: 5
  Enkeltsenge: 4
  Dobbeltsenge: 3
  Børnestole: 1
  Børnesenge: 1
  Dyr
  Brændeovn
  Vaskemaskine
  Opvaske-maskine
  Tørretumbler

Rum

Køkken:
  Køleskab
  Ovn
  Mikroovn

Badeværelse:
  Badeværelser: 2
  Sauna

Underholdning

  DVD-afspiller
  Radio
  Tyske TV kanaler

Udendørs

  Liggestole

Betingelser

På ankomstdagen kan nøglen hentes på vores kontor senest kl. 15. Ofte er husene tidligere klar til indflytning, kom gerne ind og spørg om jeres hus er klar. Afrejsetidspunktet er senest kl. 10 eller kl. 9, hvis der er booket slutrengøring.

Beliggenhed

Book huset
Ugekalender 2025
42
43
44
45
46
DKK
7.447
47
DKK
7.447
48
DKK
7.447
49
DKK
7.447
50
DKK
7.447
51
52

Varighed

Valgte periode: Uge
-
Pris: Book dette hus »
Kontakt  Ring mig op

Lignende huse

Fyrvej 9
Blåvand
Pris fra 26.097 DKK
Se mere
Strandparken 15B
Blåvand
Pris fra 16.734 DKK
Se mere
Sønder-Vasevej 2B
Blåvand
Pris fra 20.757 DKK
Se mere
Peter Malersvej 27
Blåvand
Pris fra 25.457 DKK
Se mere