« Tilbage

Moderne sommerhus med udespa og udesauna i Søndervig

Katalognr.: ii1343

P Snejkers Vej 21C, Søndervig

Skal jeres næste ferie gerne foregå i et moderne sommerhus, hvor der er mulighed for at blive forkælet med ekstra ferieafslapning? Så bør I overveje at holde jeres næste ferie i dette skønne sommerhus på P Snejkers Vej 21C i Søndervig! Sommerhuset er bygget i 2023 og inviterer op til 8 personer inden for til en ferie, hvor I kan nyde ekstra ferieafslapning i udespaen eller bliv evarmet gody igennem i udesaunaen. I er velkomne til at have op til 2 hunde med på jeres ferie i sommerhuset, og hvis I kører elbil, har sommerhuset et ladestik, I kan lade den op ved.

Højt til loftet og dejligt lysindfald

I sommerhuset på P Snejkers Vej 21C i Søndervig, der er bygget i 2023, venter jer en moderne indretning. Her er der desuden højt til loftet samt store vinduespartier, der både giver et dejligt lysindfald og et kig ud til sommerhusets omgivelser.

Alrummet samler køkken, stue og spiseplads i ét, og derfor er rammen altså sat for mange hyggelige feriestunder for hele jeres ferieflok. Om I laver mad, ser film, spiller spil eller noget helt fjerde, sørger brændeovnen for, at feriestemningen bliver fuldendt.

Der venter jer 3 gode soveværelser i feriehuset, der hver er indrettet med en dobbeltseng, I kan få jer en gods nats søvn i. Derudover er der sovepladser på hemsen, og hvis I har børn med på ferien, vil de helt sikkert være vilde med at sove på hemsen.

Om morgenen skal I ikke bekymre jer om hverken kø eller kolde fødder. Der er nemlig hele 2 badeværelser med gulvvarme i feriehuset. Desuden er der en energivenlig varmpumpe, der sørger for et godt indeklima i sommerhuset.

Skøn terrasse med udespa på Snejkers Vej 21C

På sommerhusets udeområde venter jer en skøn terrasse, som er det helt oplagte sted for jer at tilbringe de solrige dage af jeres ferie. Her er der nemlig både havemøbler og liggestole, I kan nyde solen fra, samt en grill, I kan tilberede lækre grillmiddage på.

Derudover byder terrassen også på den skønne udespa og udesauna, hvor I kan se frem til at nyde masser af afslapning i løbet ferien. Når I sidder i det varme, boblende vand under åben himmel, vil I helt sikkert kunne komme helt ned i gear.

Oplev det skønne Vesterhav og Lyngvig Fyr

Det skønne Vesterhav ligger 1,3 kilometer fra feriehuset på P Snejkers Vej 21C i Søndervig, og I bør helt sikkert tage ud at opleve det i løbet af ferien. Her kan I bade i bølgen blå, gå ture på de brede sandstrande og meget mere.

I kan også tage ud at opleve Lyngvig Fyr på jeres ferie. I fyret er der 228 trin til toppen, og her venter jer en helt fantastisk udsigt over landskabet og Vesterhavet.

Faciliteter

  8 Antal personer
  1 Husdyr tilladt
  2000 m Afstand til indløb
  1300 m Afstand til strand
Opvaske-maskine
Ikke-ryger

Øvrige faciliteter

Om huset

  Grundareal: 2610 m²
  Husareal: 120 m²
  Byggeår: 2023
  Indkøb: 2000 m
  Hav: 1300 m
  Personer: 8
  Soveværelser: 3
  Dobbeltsenge: 3
  Dyr
  Brændeovn
  Vaskemaskine
  Opvaske-maskine
  Tørretumbler

Rum

Køkken:
  Køleskab
  Ovn

Badeværelse:
  Badeværelser: 2

Underholdning


Udendørs

  Liggestole
  Grill

Betingelser

På ankomstdagen kan nøglen hentes på vores kontor senest kl. 15. Ofte er husene tidligere klar til indflytning, kom gerne ind og spørg om jeres hus er klar. Afrejsetidspunktet er senest kl. 10 eller kl. 9, hvis der er booket slutrengøring.

Beliggenhed

Book huset
Ugekalender 2025
21
22
23
24
25
26
DKK
8.267
27
DKK
12.187
28
DKK
14.297
29
30
31
32
DKK
17.307
33
34
DKK
15.807
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
DKK
6.087
46
DKK
6.087
47
DKK
6.087
48
DKK
6.087
49
DKK
6.087
50
DKK
6.087
51
DKK
6.087
52
DKK
12.187

Varighed

Valgte periode: Uge
-
Pris: Book dette hus »
Kontakt  Ring mig op

Lignende huse

Harbo Stages Vej 21
Søndervig
Pris fra 12.697 DKK
Se mere
Lodbergsvej 155
Søndervig
Pris fra 12.827 DKK
Se mere
Troldedalen 36
Houvig
Pris fra 7.457 DKK
Se mere
Lyngen 12
Søndervig
Pris fra 6.547 DKK
Se mere